2014-2024 роки десятиліття сталої енергетики для всіх

Генеральна Асамблея ООН оголосила 2014-2024 роки Десятиліттям стійкої енергетики для всіх

26.12.2012 - Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про оголошення 2014-2024 років Десятиліттям сталої енергетики для всіх, підкресливши важливість сучасних послуг у сфері екологічно сталого енергопостачання для ліквідації бідності та розвитку в цілому.

У резолюції наголошується, що на сьогоднішній день 2,6 мільярда людей у країнах, що розвиваються використовують для приготування їжі та опалення традиційні види біомаси та 1,3 мільярда людей не мають доступу до електроенергії . Але навіть у тих випадках, коли є можливість забезпечення енергопостачання, мільйони незаможних людей не в змозі його оплачувати.

У резолюції «Сприяння розширенню використання нових та відновлюваних джерел енергії» зазначається, що на даний час частка нових та відновлюваних джерел енергії в світовому енергетичному балансі все ще невелика у зв’язку з високою вартістю таких технологій.

У зв'язку з цим Асамблея рекомендувала вжити заходів щодо забезпечення економічної ефективності використання нових та відновлюваних джерел енергії шляхом більш активного надання допомоги в галузі наукових досліджень і дослідно-конструкторських розробок.

Резолюція закликає уряди до мобілізації фінансових ресурсів, до передачі технологій на взаємно вигідних умовах, нарощування потенціалу та поширення нових та існуючих екологічно безпечних технологій у країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою.

Генеральна Асамблея ООН рекомендувала урядам створювати сприятливі умови для популяризації та використання нових та відновлюваних джерел енергії та більш ефективного енергоспоживання.

Асамблея доручила Генеральному секретарю сприяти розширенню використання енергії з відновлюваних джерел і «застосування пов'язаної з цим раціональної практики у всіх будівлях і приміщеннях ООН в усьому світі, діючи в рамках наявних ресурсів».

Більше року тому Генеральний секретар ООН виступив з ініціативою «Стала енергетика для всіх», яку вже взяли на озброєння понад 60 країн світу. Ця ініціатива передбачає вирішення до 2030 року трьох взаємозалежних завдань: забезпечення загального доступу до сучасних джерел енергії, подвоєння рівня енергетичної ефективності та подвоєння частки поновлюваних джерел енергії в світовому енергетичному балансі.

На зустрічі високого рівня у вересні цього року Пан Гі Мун повідомив про рішення створити разом з головою Світового банку нову Консультативну Раду для просування цієї ініціативи.

2013 – Міжнародний рік співпраці у сфері водних ресурсів

2012 – Міжнародний рік сталої енергетики для всіх