Що таке «вуглецевий слід»

«Вуглецевий слід» (Carbon Footprint) - термін, який використовується для позначення розрахункової кількості шкідливих для природи викидів від діяльності окремих організацій чи підприємств. Для споживчих цілей існує багато варіантів грубої оцінки цього параметра: від простих калькуляторів в форматі on-line до складних інструментів з використанням теорій життєвого циклу або розрахунків за методом «затрати-випуск».

Вуглецевий слід - це міра парникових газів, що виділяються в процесі виробництва, використання та утилізації продуктів і послуг. Показник «вуглецевого сліду» являє собою огляд всіх парникових газів, що виділяються в процесі тієї чи іншої діяльності. Етап виробництва охоплює всі процеси - від вилучення сировини з землі до потрапляння товару на полицю магазину (після реалізації товару його упаковка потрапляє в розряд відходів і процес її утилізації теж повинен бути врахований).

Як розрахувати свій вуглецевий слід?

Вуглецевий слід, як правило, розраховані за період в один рік. Ви можете розрахувати свій вуглецевий слід, використовуючи калькулятор викидів вуглекислого газу. Калькулятор викидів вуглецевого газу є найпростішим способом для вимірювання Вашого впливу на кліматичні зміни.