Ми пропонуємо співпрацю та взаємодію для вирішення екологічних проблем
Підтримай рух на захист інтересів споживачів та добросовісних виробників проти псевдо «екологічної» та «органічної» продукції – приєднуйся до
Рівень впливу громади на екологічну політику залежить від двох основних чинників:
Практичний досвід доводить що впливати на екологічну політику краще через діяльність громадських організацій природоохоронного спрямування.
На шляху досягнення своєї мети «Жива планета» активно застосовує такі інструменти громадської оцінки як екологічний моніторинг, екологічна експертиза та оцінка державної екологічної політики.
Громадський екологічний моніторинг перш за все забезпечує підвищення доступності екологічний інформації для громадськості.
«Жива планета» здійснює громадський екологічний моніторинг з метою проведення екологічної експертизи чи оцінки.
Громадський екологічний моніторинг забезпечує:
2007 р. Окремі сесії Міжнародної конференції з питань охорони атмосферного повітря та II Міжнародного форуму «Відходи виробництва та споживання» що проводились «Живою планетою» були присвячені обговоренню та оцінці стану державного регулювання дозвільно-ліцензійної діяльності у сфері охорони атмосферного повітря та поводження з відходами відповідно.
2009-2010 рр. Під час реалізації проекту «Посилення ролі інститутів громадянського суспільства у проведенні екологічної оцінки екологічної результативності та дотримання норм природоохоронного законодавства суб'єктами господарювання» постійно проводиться оцінка стану отримання суб’єктами господарювання ліцензійно-дозвільної документації, наявність якої вимагає чинне законодавство, та виявлення основних проблем та незручностей при їх оформленні.
2012 р. Під час І Всеукраїнської конференції неурядових екологічних організацій з питань державної екологічної політики була проведена оцінка рівня забезпечення доступності та достатності інформації про видачу ліцензійно-дозвільної документації Міністерством екології та природних ресурсів України.
2013 р. Під час реалізації проекту «Громадське лобіювання впровадження стандартів ЄС в Україні у сфері якості атмосферного повітря» проводився моніторинг надання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, з метою порівняння надання даної послуги в Україні та ЄС, та підготовки пропозицій щодо удосконалення нормативної бази, що регулює процедуру видачі дозволів.
Під час оцінки результатів адміністративної реформи щодо ліквідації територіальних підрозділів Міністерства екології та природних ресурсів протягом квітня – червня 2013 року проводився моніторинг рівень готовності місцевими органами влади перейняти та виконувати функції з надання адміністративних послуг від державних управлінь охорони навколишнього природного середовища.
Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» надає громадським природоохоронним організаціям право проводити громадську екологічну експертизу, обнародувати її результати і передавати їх органам, уповноваженим приймати рішення.
Згідно Статті 9 цього Закону «Жива планета», як громадська організація природоохоронного спрямування та її територіальні органи є суб'єктами екологічної експертизи.
Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» має компетентний персонал та досвід співпраці з залученими незалежними експертами для здійснення екологічної експертизи в будь-якій сфері діяльності, що потребує екологічного обґрунтування, як за власною ініціативою, так і у складі робочих груп інших громадських формувань.
Участь організацій в процесі екологічної експертизи здійснюється шляхом виступів у засобах масової інформації, подання письмових зауважень, пропозицій і рекомендацій, включення її представників до складу експертних комісій або груп по проведенню громадської екологічної експертизи.
«Жива планета» має досвід проведення громадської екологічної експертизи:
В Україні ОВНС включена до процесу проектування, яке реально розпочинається тоді, коли рішення про здійснення певної господарської діяльності вже фактично прийняте. Таким чином, даний вид оцінки не обґрунтовує рішення, а забезпечує врахування природоохоронних інтересів при реалізації прийнятих рішень.
«Жива планета» приймає участь в проведенні незалежних ОВНС відносно об’єктів які відносяться до класу підвищеної небезпеки, а також у заходах, спрямованих на вивчення думки місцевих громад шляхом проведення консультацій та участі в громадських слуханнях.
Нормативними актами, що здійснюють правове регулювання в Україні у сфері громадської екологічної експертизи є:
Громадська оцінка екологічної політики на регіональному та національному рівні відноситься до основних механізмів участі громадськості у вирішенні екологічних проблем, плануванні та реалізації державної екологічної політики.
Ми пропонуємо Вам об’єднати зусилля в цьому напряму.
Для врахування позицій усіх заінтересованих сторін в процесі громадської оцінки екологічної політики, будь ласка, висловите власну думку відносно визначених Вами проблемних питань