Ми пропонуємо співпрацю та взаємодію для вирішення екологічних проблем
Підтримай рух на захист інтересів споживачів та добросовісних виробників проти псевдо «екологічної» та «органічної» продукції – приєднуйся до
«Ми повинні пам'ятати, що екологічне майбутнє нашого народу має спиратися на три міцні стовпи: перший – це розвинута система екологічного права, другий – це ефективна система адміністративного контролю і регулювання, а третій – екологічна культура, що має вирости на базі загальної екологічної освіти»
Охорона навколишнього природного середовища є однією з найбільш актуальних глобальних проблем сучасності.
Природоохоронне законодавство України включає значну кількість нормативно-правових актів, зокрема такі: Конституція України, Закони України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд», «Про охорону атмосферного повітря», «Про тваринний світ»,«Про відходи», Земельний кодекс України, Кодекс України про надра, Лісовий кодекс України, Водний кодекс України та ін.
Проте, нажаль, більшість норм законодавства є декларативними, застарілими, і переважно не відповідають принципам законодавства Європейського Союзу.
Вдосконалення чинного законодавства є одним з напрямків нашої діяльності.
Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» приймає участь у підготовці стратегічних документів на національному та місцевому рівні шляхом:
внесення пропозицій до:
участь у розробці документів:
Представники від Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» приймають участь в роботі:
Фахівцями та експертами організації розроблено на замовлення Мінприроди України Правила добування та використання диких тварин різних таксономічних груп (ссавці, птахи, плазуни, членистоногі) без їх вилучення та знищення та без погіршення середовища їх існування, з метою отримання продуктів їх життєдіяльності.
Очолюючи з 2005 року підкомітет «Оцінка життєвого циклу» національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього природного середовища України», ми беремо участь у розробці технічних регламентів та національних стандартів у сфері безпеки, охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів.
Ми активно співпрацюємо з органами державної влади в процесі розробки та упровадження нормативно-правових актів задля імплементації основних засад екологічної політики та адаптації законодавства України до вимог Європейського Союзу.
Ми продовжуємо активну роботу щодо провадження громадської екологічної експертизи згідно ст. 16 Закону України «Про екологічну експертизу».