Громадянам

Екологічні права громадян

Згідно чинного законодавства, кожний громадянин України має право на:

 • безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище;
 • участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань;
 • участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів;
 • об'єднання в громадські природоохоронні формування;
 • вільний доступ до інформації про стан навколишнього природного середовища (екологічна інформація) та вільне отримання, використання, поширення та зберігання такої інформації;
 • участь у публічних слуханнях або відкритих засіданнях з питань впливу запланованої діяльності на навколишнє природне середовище на стадіях розміщення, проектування, будівництва і реконструкції об'єктів та у проведенні громадської екологічної експертизи;
 • одержання екологічної освіти;
 • подання до суду позовів до державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян про відшкодування шкоди, заподіяної їх здоров'ю та майну внаслідок негативного впливу на навколишнє природне середовище;
 • оскарження у судовому порядку рішень, дій або бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб щодо порушення екологічних прав громадян у порядку, передбаченому законом.

Проінформований – значить озброєний

Бажаєш отримувати новини про екологічні події, стан довкілля, аналітичні дослідження про техногенні впливи та їх наслідки на регіональному рівні, поради як запобігти забрудненню оточуючого середовища та обрати більш безпечні товари чи послуги?

Підпишись на розсилку новин Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»


Не будь байдужим до проблем довкілля – вимагай ефективної роботи від органів влади

Якщо Ви є свідком порушення природоохоронного законодавства, пишіть нам – Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» забезпечить юридичну підтримку та супровід Вашого звернення на рівні державних та місцевих органів влади.

За результатами опрацювання Вашого звернення ми обов’язково проінформуємо Вас.


Підтримай рух на захист довкілля – стань членом клубу «Друзі природи»

«Я хочу зберегти природу», - так говорить майже кожен. Але ... як? Кинути звичний спосіб життя і ... ловити браконьєрів або саджати ліси? Є простіший спосіб: приєднатися до клубу «Друзі природи».

Статус «індивідуальний член» клубу Ви отримаєте при внесенні 120 гривень річного членського внеску.

Сплативши членський внесок, Ви не раз відчуєте приємне відчуття, коли побачите в новинах сюжет про порятунок диких птахів взимку чи висадки нового скверу у Вашому місті. Адже Ви будете знати, що це зроблено за вашої підтримки!

Як член клубу ви отримаєте:

 • посвідчення члена клубу;
 • флеш-карту «Друзі природи» з різноманітною довідниковими електронними виданнями;
 • запрошення на участь у всіх публічних заходах що організовуються «Живою планетою»;
 • розсилку новин Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» (електронною поштою);
 • екологічні директорії (поради споживачу) як обрати якісні та безпечні товари і послуги;
 • новорічне привітання від «Живої планети»;
 • річний звіт про роботу «Живої планети» (електронною поштою).

Якщо Ви бажаєте стати членом клубу «Друзі природи» Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», заповнить будь-ласка анкетні дані і ми обов’язково зв’яжемось з Вами.
Приєднуйся до руху на захист природи - стань громадським інспектором з охорони довкілля

Згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадські інспектори охорони з охорони довкілля:

 • беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про охорону навколишнього природного середовища, додержання норм екологічної безпеки та використання природних ресурсів;
 • проводять перевірки і складають протоколи про порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища і подають їх органам державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;
 • надають допомогу органам державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища в діяльності по запобіганню екологічним правопорушенням.

Мінприроди України | Наказ від 27.02.2002 № 88, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.03.2002 за № 276/6564

Положення «Про громадських інспекторів охорони з охорони довкілля»

Наказ Держекоінспекції України від 08 листопада 2012 року № 215 «Про затвердження Інструкції з організації оформлення посвідчень громадських інспекторів з охорони довкілля»

Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» забезпечує подання на реєстрацію громадських інспекторів з охорони довкілля у встановленому порядку та надає інформаційно-методичну підтримку їх діяльності.

Якщо Ви бажаєте приєднатися до лав громадських екологічних інспекторів, заповнить будь-ласка анкетні дані і ми обов’язково зв’яжемось з Вами.