Хартія «Чесна торгівля та конкуренція»

Кожен з нас є споживачем і має право знати, якого рівня якості та безпеки він купує продукцію і в якій мірі її споживання чи використання вплине на стан його оточуючого середовища та здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я третина різноманітних захворювань людства пов’язана з споживанням неякісних та забруднених продуктів і напоїв, а також негативними впливами від різноманітних товарів, матеріалів, виробів, приладів, що нас оточують.

Державний контроль за обігом продукції на ринку України, який повинні здійснювати державні органи влади в межах своєї компетенції, практично малоефективний. Це підтверджує, що в ході планових перевірок як виробників, так і торгових мереж виявляється значний відсоток товарів, виготовлених з порушенням стандартів, та наявність на полицях магазинів безлічі невірно маркованих товарів.

Намагаючись задовольнити сучасні потреби споживача недобросовісні підприємці прагнуть підкреслити якісні характеристики своєї продукції, використовуючи різноманітні позначення, логотипи та декларації екологічного змісту типа «екологічний», «натуральний», «екологічно чистий», «органічний», «біо» тощо, а правдиву інформацію щодо складу продукції або ж зовсім не надають, або ж подають її не у відповідності до вимог законодавства. При цьому вони отримують значний прибуток, оскільки не витрачаються на процедури підтвердження пріоритетності своєї продукції (сертифікацію), а фальсифікат продають по ціні продукції провідних виробників.

06 березня 2012 року громадські організації захисту прав споживачів, асоціації виробників, екологів, правників та експертів у сфері безпеки, якості та органічного виробництва об’єдналися з метою підтримки органів державної влади задля захисту інтересів споживачів та добросовісних виробників від нечесної конкуренції шляхом виявлення та сприяння притягнення до відповідальності виробників, які порушують вимоги законодавства України стосовно маркування та реклами продукції, шляхом укладання та підписання Хартії «Чесна торгівля та конкуренція».

Станом на 07 березня 2012 року до Хартії приєдналися:

 • Українська асоціація споживачів;
 • Федерація органічного руху України;
 • Українська асоціація якості;
 • Союз споживачів України;
 • Всеукраїнська громадська організація «Жива планета»;
 • Громадський рух підтримки реформ президента України;
 • Міжнародна громадська організація «Всенародний контроль та захист»;
 • Спілка кооператорів та підприємців України;
 • Київський еколого-культурний центр;
 • Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів;
 • Асоціація українських виробників лакофарбової продукції;
 • Громадський комітет національної безпеки України;
 • Всеукраїнська громадська організація «Комітет конституційно-правового контролю України»;
 • Всеукраїнська газета «Споживач інфо».

Сторони, підписавши Хартію, домовились брати участь у налагодженні системного громадського контролю за відповідністю маркувань і декларацій щодо покращених якісних характеристик товарів та послуг встановленим вимогам та сприяти підвищенню ефективності взаємодії між громадськими організаціями, державними органами, виробниками та споживачами за цим напрямом діяльності.

Бажаєте приєднатися до Хартії «Чесна торгівля та конкуренція»?

Заповніть будь-ласка анкетні данні і представник Секретаріату Хартії обов’язково зв’яжеться з Вами

Вступити до Хартії
Організація
Назва організації
Invalid Input
Поштова адреса
Invalid Input
http://
Invalid Input
Контактна особа
Прізвище
Invalid Input
Ім’я
Invalid Input
По-батькові
Invalid Input
Посада
Invalid Input
Телефон
Invalid Input
Факс
Invalid Input
Електрона адреса
Invalid Input
Будь ласка, введіть код: Будь ласка, введіть код:
Invalid Input