27 жовтня 2015 року під час відкриття Міжнародного форуму «GREEN MIND» відбулося урочисте нагородження конкурсантів-фіналістів ХІV Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека».

Цей Конкурс є громадською ініціативою і проводиться з 2001 року за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України з метою популяризації кращих досягнень вітчизняних підприємств і організацій в галузі екологічних ініціатив та покращення показників екологічної результативності.

Критерії відбору конкурсантів були досить суворими, тому із 150 заявлених організацій за результатами регіонального туру відбір пройшли тільки 35, з яких визначено 9 підприємств і організацій – переможців Конкурсу. Усі переможці отримали пам’ятні дипломи та відзнаки від оргкомітету Конкурсу.

В номінації: «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджено ПАТ «Миронівський хлібопродукт»

Підприємство несе відповідальність за всі стадії процесу виробництва продукції, постійно модернізуючи технологічні процеси.

Від початку будівництва нових підприємств і в ході їх експлуатації одна з головних цілей холдингу – взаємодія з усіма зацікавленими сторонами.

З ліва направо: Олександр Семенець, головний еколог ПАТ «Миронівський хлібопродукт», перший віце-президент Торгово-промислової палати України, Михайло Непран та президент Спілки екологічних аудиторів України, Святослав Куруленко.

В номінації: «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджено ПАТ «Райз-Максимко».

Екологічна політика підприємства спрямована на забезпечення ефективного використання і відтворення природних ресурсів, охорону довкілля і забезпечення екологічної безпеки виробництв.

На підприємстві постійно досліджуються наявні виробничі процеси для оцінки їх впливу на природне середовище і впровадження екологічно безпечних технологій.

Начальник відділу екології ПАТ «Райз-Максимко» Світлана Щиборщ та провідний еколог підприємства Галина Тіторук.

В номінації «Екологічна ініціатива» нагороджено ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «ЗАПОРІЖСТАЛЬ».

Підприємством скорочено викиди шкідливих речовин в атмосферу, проведено коригування інвентаризації забруднюючих речовин в атмосферу, проведений ремонт і налагодження технологічного і газоочисного обладнання, а також, впроваджується ряд соціальних проектів.

Інна Холіна, начальник охорони довкілля «ЗАПОРІЖСТАЛІ» прийняла нагороди від Михайла Непрана та Святослава Куруленка.

Переможцем в номінації «Екологічна ініціатива» визначено ТОВ Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд» («Лафарж Україна»).

Компанія здійснює ряд природоохоронних заходів щодо боротьби з пилоутворенням – основною екологічною проблемою щебеневих підприємств, таким чином за останні роки підприємству вдалося зменшити викиди пилу майже вдвічі.

Михайло Непран та Наталія Горелік, менеджер з комунікацій Клесівського кар'єру нерудних копалин «Технобуд» («Лафарж Україна»)

В номінації «Екологічна ініціатива» також відзначено ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

На підприємстві щорічно виконується комплекс екологічних заходів, направлених на забезпечення ефективної роботи виробництва, з мінімальним впливом на навколишнє середовище. Витрати на капітальне будівництво та ремонти природоохоронних об'єктів підприємства складають 12-17% від загальних інвестицій в технічне переоснащення підприємства.

Зліва направо: Ліана Максименко, директор департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», Михайло Непран та Святослав Куруленко.

В номінації: «Екологічна ініціатива» нагороджується ДП «Морський торговельний порт «Южний». Екологічна політика підприємства спрямована на раціональне використання природних ресурсів, зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Також, підприємством розроблені організаційно-технічні заходи до 2020 року по скороченню обсягів споживання природного газу на виробничих об'єктах.

Зліва направо: Тетяна Курченко, заступника директора з охорони праці порту, Михайло Непран, Святослав Куруленко та Наталію Сьоміну начальника відділу охорони навколишнього середовища порту.

В номінації «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджено ДП «Іллічівський морський торговельний порт».

З метою введення енергозберігаючих технологій, на території, побудовано три котельні на твердому паливі (пілети). Підприємство, постійно проводить роботи із вдосконалення технологічних процесів вантажно-розвантажувальних операцій і впровадженню нових технічних рішень, професійної підготовки, атестації кадрів та робочих місць.

Зліва направо: Людмила Поліщук, начальник служби охорони навколишнього середовища та охорони праці Іллічівського порту, Михайло Непран та Святослав Куруленко.

В номінації: «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджено ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського».

Комбінатом за останній рік на природоохоронні заходи витрачено 255,5 млн. грн., що дозволило в рази зменшити: викиди забруднюючих речовин в атмосферу та скидів промстоків.

Зліва направо: В’ячеслав Титаренко, заступник технічного директора з промислової безпеки підприємства, Михайло Непран та Святослав Куруленко.

В номінації: «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджується ПАТ «Івано-Франківськ-цемент».

Підприємством ведеться постійне вдосконалення, модернізація та оновлення основних фондів і технологічних процесів з урахуванням передових екологічних технологій, виконуються вимоги природоохоронного законодавства і реалізуються заходи відповідно до природоохоронної програми підприємства.

Зліва направо: Станіслав Корчинський, начальник управління з екології ПАТ «Івано-Франківськ-цемент», Михайло Непран та Святослав Куруленко.