У зв’язку із стурбованістю громадськості ситуацією щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, у зв’язку з продовження терміну експлуатації блоку № 2 Южно-Української АЕС та звернення Держатомрегулювання України до екологічної громадськості, Комітет громадської ради при Мінприроди України з питань екологічної безпеки та експертизи виступив з ініціативою створити громадську експертну комісію на базі Комітету.

«Враховуючі заяви окремих інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації, відсутністю чіткої позиції компетентних органів державної влади на підставі відповідних досліджень та експертиз, громадська рада при Мінприроди України, яка є постійно діючим громадським колегіальним консультативно-дорадчим і наглядово-експертним органом Міністерства що об’єднує 45 інститутів громадянського суспільства природоохоронного спрямування, вважає за доцільне для формування позиції щодо можливості продовження терміну експлуатації блоку № 2 Южно-Української АЕС провадження процедури громадської екологічної експертизи», - зазначила у своєму офіційному зверненні від 24 листопада до Мінприроди, Держатомрегулювання та «Енергоатому», заступник голови громадської ради - Світлана Берзіна.

Згідно статті 16 Закону України «Про екологічну експертизу» громадська екологічна експертиза може здійснюватися в будь-якій сфері діяльності, що потребує екологічного обґрунтування, за ініціативою громадських організацій.

Громадська екологічна експертиза може здійснюватися одночасно з державною екологічною експертизою шляхом створення на добровільних засадах тимчасових або постійних еколого-експертних колективів громадських організацій чи інших громадських формувань.

Враховуючи вищенаведене та з метою проведення незалежної експертної оцінки, керуючись статтею 11 Закону України «Про екологічну експертизу», громадська рада вже звернулась на адресу Міністерства з проханням забезпечити доступ до матеріалів з оцінки впливів на довкілля представникам експертної комісії, склад якої буде остаточно сформований до 01 грудня 2015 року.

Усі бажаючі працювати у складі громадської комісії можуть звернутися на адресу голові Комітету громадської ради при Мінприроди України з питань екологічної безпеки та експертизи Картавцева Олега Миколайовича (тел. моб. 067-408-33-06, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ) та подати своє резюме у термін до 30 листопада 2015 року.

Склад експертної комісії буде затверджено на засіданні Комітету громадської ради 01 грудня 2015 року.