«Зелений центр МЕТІНВЕСТ» та «Жива планета» в рамках спільного проекту, спрямованого на підвищення рівня екологічних знань та навичок учнів середніх класів м. Маріуполь, - презентували посібник «Уроки з охорони довкілля» і провели тренінг для керівників гуртків з екологічної освіти та виховання «Зелений паросток».

Захід відбувся на базі школі № 47 м. Маріуполя, яка є також і центром міської мережі гуртків «Зелений паросток».

Головна мета факультативу «Уроки з охорони довкілля» – мотивувати підростаюче покоління до розумного та дбайливого ставлення до довкілля, берегти ресурси та застосовувати модель екологічно-дружнього споживання. Унікальність проекту полягає в його багатокомпонентності та інноваційних педагогічних підходах. Проект ґрунтується на інтерактивній та переважно ігровій формі подачі інформації, передбачає практичну участь школярів у вирішенні тих, чи інших екологічних проблем на місцевому рівні. Вже видано посібник для учнів, розроблено план занять з дітьми в гуртках мережі «Зелений паросток» та методичні рекомендації вчителям для цікавої та доступної форми подачі матеріалів проекту.

Під час тренінгу Наталія Пустовіт, завідувач кафедри методології освіти для сталого розвитку Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління разом з Галиною Бузан, координатором проектів «Живої планети» детально ознайомили педагогів з виданням «Уроки з охорони довкілля» та методичним посібником, а також презентували авторські методологічні розробки.

Виховувати дітей з новим мисленням і культурою – справа непроста. За цю роботу ще 2 роки тому взялися в «Зеленому центрі МЕТІНВЕСТ». Сьогодні Маріуполі на базі шкіл та закладів позашкільної освіти працюють вже 13 гуртків, що входять до мережі «Зелений паросток».

«Ми дуже раді, що долучились до цього проекту, ми дуже багато чого дізналися, ми подружилися, і клас згуртувався і педагогічний колектив, ну і, загалом, дуже багато корисного зроблено», - розповідає Олена Боруш, керівник одного з гуртків в школі № 47 м. Маріуполь.

«Основна мета цього проекту – це не освіта, в тому розумінні, що це ще один шкільний предмет та підручник до нього, ні, посібник «Уроки з охорони довкілля» який містить дуже цікавий пізнавальний та ігровий матеріал у поєднанні з викладацькою майстерністю кращих педагогів міста має змінити поведінку дітей і ставлення до навколишнього світу, – це наша з «Зеленим центром МЕТІНВЕСТ» основна мета, і я впевнена ми її досягнемо», - зазначила Світлана Берзіна, президент Всеукраїнської екологічної організації «Жива планета».

Сергій Магера, координатор «Зелений центр» МЕТІНВЕСТ», акцентував увагу учасників заходу, - «Ми сьогодні в чергове демонструємо, що у нас довготривалі плани, «Зеленому паростку» всього лише 2 роки, але ми багато чого встигли і нас радує, що за підтримки промислових підприємств компанії МЕТІНВЕСТ діти мають цікаве та корисне дозвілля, краще пізнають світ і радіють життю».