Зима – важка пора для птахів. В зимовий час птахи гинуть не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі. Особливо важко птахам тоді, коли ожеледиця і сильні снігопади, коли земля, гілки дерев покриті льодом і снігом. Ось у ці скрутні часи для птахів на допомогу повинні прийти і дорослі, і діти.

Волонтери «Живої планети» та Київського еколого-культурного центру запросили представників засобів масової інформації для підгодівлі качок та інших птахів на водоймах Гідропарку в м. Києві. Під час годування пернатих лідери громадських організації розповіли про особливості зимової пігодівлі качок та інших птахів.

Термін початку підгодівлі може змінюватися в залежності від погодних умов. Її необхідно розпочати якщо осінь рання, дощова, випав сніг або неврожай природних кормів. Абсолютна неможливість знайти корм стається лише з появою стійкого снігового покриву й промерзанням землі. Ось тоді підгодівля стає життєво важливою.

Світлана Берзіна, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» зазначила: «У другій половині зими додаткова підгодівля особливо важлива для виживання птахів. Ми запросили представників засобів масової інформації з метою інформування громадян нашої країни про суть проблеми та задля того щоб всі охочі долучились до підгодовування птахів. Найкращим та безпечним меню для пернатих в цю пору року є білий хліб. Його можна кидати у воду біля качок або розкладати біля води на узбережжі, створюючи годівнички на снігу».

«Птахи та звірі на даний час потребують допомоги і дівичі-тричі на тиждень активісти наших організацій підгодовують тварин на водоймах – в Вишгородському районі, в районі Бортничів, Гідропарку, біля озера Тельбін та інших водоймах міста», – розповів Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру.

Чим підгодовувати птахів?

Не смажене насіння соняшника, його краще ледь-ледь роздушити пляшкою чи качалкою.

Просо, пшоно.

Крихти білого хліба чи сухарів – чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птаства.

Сире несолоне м'ясо і сало привабить більшу кількість синиць.

Чудово приваблює птахів відварена вівсяна крупа, заправлена яким-небудь тваринним жиром.

Насіння гарбуза, дині, кавуна, підійде більшості птахів.

ПАМЯТАЙТЕ! Не можна підгодовувати птахів смаженим насінням, солоними продуктами (салом або м’ясом) та чорним хлібом.