«Жива планета» і Київський еколого-культурний центр вже традиціно проводять Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2016».

Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівлі) необхідно змайструвати і розвісити для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це необхідно робити тому, що завдяки вирубанню в лісах та парках дуплястих дерев багатьом птахам та кажанам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким, через відсутність у селах солом’яних стріх, ніде вити гнізда.

В конкурсі можуть брати участь діти середнього і старшого шкільного віку (від 10 до 17 років). Діти приймають участь у конкурсі індивідуально.

Конкурс проводиться з 1 лютого 2016 р. по 30 квітня 2016 р. Матеріали на конкурс оргкомітет приймає від його учасників до 30 квітня 2016 р. включно (за поштовим штемпелем) за адресою: 04136, м. Київ, вул. Гречко, б. 12 -В, кв.11, з позначкою на конверті: «На конкурс «День зустрічі птахів-2016».

Вимоги до штучних пташиних будиночків: вони повинні виготовлятися за спеціальними науково обґрунтованими схемами, без поличок і присад, мати маленькі літки (отвори для птахів), не бути яскраво розмальованими, пташині будиночки треба вішати на висоті не нижче 4 м від поверхні землі по одному на одне дерево і без нахилу.

Спеціально нагадуємо – розвішування годівниць не відноситься до теми цього конкурсу!

УВАГА! Конкурс є індивідуальним. Матеріали на конкурс відсилаються тільки звичайною поштою. У листі необхідно повідомити зворотню домашню адресу і обов’язково номер мобільного телефону батьків або керівника гуртку (без номеру мобільного телефона матеріали на конкурс прийматися не будуть).

Розвішування пташиних будиночків необхідно провести з 15 по 30 березня 2016 р.

Матеріали на конкурс приймаються за двома номінаціями:

1. Творча номінація

До неї відноситься:

Учасник конкурсу повинен опублікувати статтю у місцевій пресі, у якій розповідається про проведення «Дня зустрічі птахів-2016» у вашому місті, селі. Надруковану статтю треба надіслати на адресу журі конкурсу. Статті, які написали батьки, вчителі та керівники гуртків на конкурс не приймаються.

2. Практична номінація

Учасник конкурсу повинен особисто виготовити і розвісити у сквері, парку лісі як мінімум 2 пташині будиночки (гніздівлі). Шанси отримати перемогу у конкурсі підвищуються, якщо будуть виготовлені і розвішані не звичайні шпаківні, а гніздівлі для білого лелеки, синиці, горихвістки, сови, сича, дуплянки для кажанів (схеми для виготовлення таких гніздівель можна знайти на сайті Київського еколого-культурного центру: схема №1, схема №2, схема №3 та в Інтернеті).

Необхідно надіслати фотографії, які відображають виготовлення і розвішування учасником конкурсу пташиних будиночків (гніздівель). Розвішування гніздівель повинно відбуватися у найоптимальніший біологічно для птахів період – з 15 по 30 березня.

Учасник конкурсу може брати участь в одній із номінацій, або зразу в обох.

Підсумки конкурсу будуть розміщені у травні 2016 р. на сайті Живої планети та Київського еколого-культурного центру www.ecoethics.ru

Буде відібрано 6 кращих робот, автори яких отримають нагороду – мобільний телефон. Подарунок та вітальний лист від організаторів конкурсу буде надісланий поштою на домашню адресу кожного переможця.

Положення про конкурс «День зустрічі птахів-2016» знаходиться на сайті Київського еколого-культурного центру на сторінці ecoethics.ru

Матеріали, які будуть надіслані на конкурс, не рецензуються і не повертаються.