Семінар на тему: «Розвиток ринку органік- та еко- продукції в Україні та у світі. Цінова політика. Сертифікація. Інвестування» відбувся 25 квітня 2016 року в Кіровоградській торгово-промисловій палаті.

Захід у Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті (РТПП) протягом року відбувся вдруге, та організований з метою популяризації виробництва органічної та екологічної продукції, сприяння виходу українських малих та середніх підприємств на внутрішній та міжнародні ринки органічної та екологічної продукції.

Організаторами заходу виступили Кіровоградська РТПП, Центр екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета» та Інститут екологічного управління та збалансованого природокористування.

Тренери семінару – Світлана Перминова та Світлана Берзіна разом з президентом Кіровоградської РТПП Іриною Саєнко (з ліва на право)

Ініціативу провести семінар підтримав і Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА, який на ньому був представлений заступником директора В’ячеславом Мухою та начальником відділу виробництва та маркетингу продукції рослинництва Григорієм Арсірієм.

Учасники семінару дізнались про тенденції розвитку ринку органік- та еко- продукції в Україні та у світі, про поточну ситуацію на внутрішньому та міжнародному ринках, особливості сертифікації виробництва, цінову політику, позитивну динаміку розвитку виробництва екологічно чистої продукції.

На заході було презентовано органічні добрива «ЕМ» (ефективні мікроорганізми), які виробляються з використанням японської технології кіровоградським виробником ТОВ «ЕМ Україна». Біопрепарати ЕМ внесені до Переліку сертифікованих добрив і засобів дозволених для використання в органічному сільському господарстві та сертифіковані органом «Органік Стандарт» як органічне добриво для зернових, зернобобових, технічних, плодово-ягідних, овочевих та олійних культур.

Під час семінару учасники мали можливість поспілкуватись із спеціалістами ПП «Екорост», які охоче поділилися досвідом органічного землеробства та своїми успіхами у цій галузі сільського господарства.

Матеріали та публікації для слухачів:

Інструменти, правила та кращі практики застосування поліпшених екологічних характеристик продукції для збільшення продажів

Кабінет Міністрів України; Постанова від 18 травня 2011 № 529
Про затвердження Технічного регламенту з екологічного маркування

Верховна Рада України; Закон від 03.09.2013 № 425-VII
Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини

EcoLabel в анфас і в профіль (порівняльний аналіз вимог до продукції органічних та екологічних стандартів)

ЕКО + ЕКСПОРТ, або в ногу з глобальними тенденціями

Приклади правильного застосування екологічного маркування

Огляд новин про екологічне маркування в Україні та світі

Настанова щодо застосування «зелених закупівель» у державному та приватному секторах економіки. Завантажити у форматі PDF

Буклет про вимоги до розробляння екологічних критеріїв в системі екологічної сертифікації та маркування згідно ДСТУ ISO 14024:2002. Завантажити у форматі PDF