26 липня 2016 року в Київському національному торговельно-економічному університеті пройшло урочисте засідання з нагоди відзначення Дня працівників торгівлі. Відкриваючи захід, ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Антонович Мазаракі сердечно привітав гостей та зазначив: «Торгівля завжди була барометром економіки країни. Тому саме сьогодні, коли наша держава переживає нелегкий період, системоутворююча роль торгівлі тільки посилюється, а її економічні функції доповнюються соціальними – забезпечення населення робочими місцями, якісними товарами та послугами, захист прав споживачів. Завдяки цьому збільшується економічний потенціал держави та стає комфортнішим життя пересічних громадян. Це – дійсний результат наполегливої праці сотень тисяч простих людей, працівників торгівлі. Я вас щиро вітаю з цим святом, яке ми урочисто відзначаємо в КНТЕУ вже в 21-й раз».

Цього року «Жива планета» виступила партнером заходу, представивши до уваги учасників засідання та почесних гостей виставку навчально-просвітницької експозиції «Стале споживання для сталого розвитку».

Президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна у своїй промові акцентувала увагу присутніх на необхідності, актуальності та важливості дотримання представниками торгівлі екологічних стандартів та принципів сталого споживання. Вона подякувала керівництву університету за довгі роки співпраці та зазначила, що КНТЕУ один з перших ВНЗ в країні, хто впровадив екологічну політику та проходить сертифікацію за стандартом «Зелений офіс». Вона закликала учасників засідання приймати активну участь у підвищенні інтересу роздрібної торгівлі до впровадження в Україні моделі сталого споживання, дотримуючись концепції «справедливої торгівлі». У своєму виступі Світлана Валеріївна зазначила, що справедлива торгівля ґрунтується на міжнародних екологічних та соціальних стандартах, забезпечуючи правові гарантії споживачу щодо правдивої інформації про якість та перевагу товарів відзначених екологічним чи органічним маркуванням, адекватну вартість продуктів праці та захист довкілля, запобігаючи уведенню в оману споживача та недобросовісній конкуренції.

Учасників засідання привітали голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, голова Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Тетяна Ясько, в.о. голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Віктор Крохмалюк, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, експерт з ритейлу, заступник директора Інституту вищої кваліфікації КНТЕУ Ігор Гарбарук, радник Європейської комісії та Європейського комітету з економіки і соціальних питань, президент Асоціації торговців Латвії Хенріх Данусевич, президент Всеукраїнської федерації споживачів «Пульс» Наталія Притульська. Також на засіданні пролунали виступи експертів з ритейлу та керівників торгівельних мереж.