19 жовтня 2016 під час відкриття Міжнародного форуму «GREEN MIND» відбулося урочисте нагородження конкурсантів-фіналістів ХV Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека».

Цей Конкурс є громадською ініціативою і проводиться з 2001 року за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України з метою популяризації кращих досягнень вітчизняних підприємств і організацій в галузі екологічних ініціатив та покращення показників екологічної результативності.

Критерії відбору конкурсантів були досить суворими, тому із 110 заявлених організацій за результатами регіонального туру відбір пройшли тільки 28, з яких визначено 8 підприємств і організацій – переможців Конкурсу.

Вручали нагороди переможцям Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України та Святослав Куруленко, президент Спілки екологічних аудиторів України.

В номінації «Впровадження екологічно чистого виробництва» нагороджено ПАТ «Райз-Максимко».

Екологічна політика підприємства спрямована на забезпечення ефективного використання і відтворення природних ресурсів, охорону довкілля і забезпечення екологічної безпеки виробництв.

На підприємстві постійно досліджуються наявні виробничі процеси для оцінки їх впливу на природне середовище і впровадження екологічно безпечних технологій.

Нагороду отримали Світлана Щиборщ, начальник відділу екології та Тіторук Галина, провідний еколог.

В номінації: «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій виробництва» нагороджується ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

Підприємство несе відповідальність за всі стадії процесу виробництва продукції, постійно модернізуючи технологічні процеси.

Від початку будівництва нових підприємств і в ході їх експлуатації одна з головних цілей холдингу – взаємодія з усіма зацікавленими сторонами.

Нагороду отримав Олександр Семенець, головний еколог підприємства.

Переможець в номінації «Розвиток більш чистих технологій виробництва» нагороджується Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд» («Лафарж Україна»).

Компанія здійснює ряд природоохоронних заходів щодо боротьби з пилоутворенням – основною екологічною проблемою щебеневих підприємств, таким чином за останні роки підприємству вдалося зменшити викиди пилу майже вдвічі.

Отримала нагороду Алла Абрамчук, еколог підприємства

В номінації «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій виробництва» нагороджується ДП «Морський торговельний порт «Южний».

Екологічна політика підприємства спрямована на раціональне використання природних ресурсів, зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище; розроблені організаційно-технічні заходи до 2020 року по скороченню обсягів споживання природного газу на виробничих об'єктах.

Отримали нагороду Тетяна Курченко, заступник директора з охорони праці, та Наталія Сьоміна, начальник відділу охорони навколишнього середовища.

В номінації «Екологічна ініціатива» нагороджено Южненська філія ДП «Адміністрація морських портів України»

Підприємство впроваджує ряд природоохоронних заходів в тому числі щодо очищення акваторії морського порту «Южний» та прилеглих морських зон від наслідків розливів нафти, нафтопродуктів, масел, твердих залишків і сміття для забезпечення екологічної безпеки, тощо.

Нагороду прийняла Наталія Смілянець, начальник відділу екологічної безпеки.

В номінації: «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджується ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Нагороду прийняв Маньков Дмитро Володимирович, заступника директора департаменту (охорона водного басейну) департаменту з охорони навколишнього середовища

На підприємстві щорічно виконується комплекс екологічних заходів, направлених на забезпечення ефективної роботи виробництва з мінімальним впливом на навколишнє середовище. Витрати на капітальне будівництво та ремонти природоохоронних об'єктів підприємства складають близько 20% від загальних інвестицій в технічне переоснащення підприємства.

В номінації «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій і виробництва» нагороджується ДП «Іллічівський морський торговельний порт».

З метою введення енергозберігаючих технологій, на території побудовано три котельні на твердому паливі. Підприємство постійно проводить роботи із вдосконалення технологічних процесів вантажно-розвантажувальних операцій і впровадження нових технічних рішень та професійної підготовки.

Отримала нагороду Людмила Поліщук, начальник служби охорони навколишнього середовища та охорони праці.

В номінації «Системний підхід до управління та впровадження більш чистих технологій виробництва» нагороджується ПАТ «Івано-Франківськцемент».

Підприємством ведеться постійне вдосконалення, модернізація та оновлення основних фондів і технологічних процесів з урахуванням передових екологічних технологій, виконуються вимоги природоохоронного законодавства, і реалізуються заходи відповідно до природоохоронної програми підприємства.

Отримав нагороду Станіслав Корчинський, начальник управління з охорони праці та екології.