20 жовтня на Міжнародному бізнес форумі GREEN MIND-2016 (Київ, ТПП України) відбулася панельна дискусія присвячена реформуванню системи державного природоохоронного нагляду.

Дискусію модерував Ігор Яковлєв, радник Міністра екології та природних ресурсів України, який презентував учасникам заходу проект Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього середовища в Україні.

В обговоренні проекту Концепції взяли участь представники промислових підприємств, територіальних органів Держекоінспекції України, бізнес-асоціацій і громадських об'єднань.

Учасники заходу приділили особливу увагу питанням впровадження інструментів дерегуляції, таких як:

  • скасування планових перевірок для малого і середнього бізнесу;
  • перехід від системи тотального контролю до системи моніторингу та попередження порушень природоохоронного законодавства;
  • запуск автоматизованої, відкритої системи реєстрів надрокористувачів і небезпечних виробництв;
  • впровадження online декларування дотримання вимог природоохоронного законодавства;
  • скасування екологічного контролю в митній прикордонній зоні;
  • відкритість інформації про результати державного природоохоронного нагляду.

«Реформування системи державного природоохоронного нагляду нерозривно пов'язано з впровадженням інтегрованого дозволу на забруднення і реформами системи екологічного аудиту. Процес реформування має докорінно змінити чинну дозвільну систему, адаптувавши її до стандартів ЄС. Ця реформа передбачає створення єдиного інтегрованого державного органу природоохоронного нагляду і моніторингу довкілля - Державної природоохоронної служби України» - зазначив модератор дискусії.

У цілому, презентований проект Концепції був підтриманий і схвалений учасниками, як необхідний інструмент для переходу від неефективного тотального еко- контролю до системи попередження порушень природоохоронного законодавства, зниження екологічних ризиків та моніторингу довкілля.

За підсумками засідання його учасниками було прийнято рішення підготувати резолюцію з висновками і обґрунтуванням необхідності прийняття проекту Концепції та внести її на розгляд Кабінету Міністрів України.