8-10 листопада в рамках Європейського тижня якості в Україні пройшов 25-й Міжнародний форум «Дні якості в Києві -2016», присвячений Всесвітньому дню якості. Захід відбувся за участю співорганізаторів: Української асоціації якості, Української асоціації досконалості та якості, УСПП, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, громадської ради при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, під гаслом «Якість для результатів». Форум зібрав понад 200 учасників, - керівників і фахівців компаній, представників органів влади, бізнесових структур, громадських організацій, науковців, викладачів та студентів навчальних закладів, а також народних депутатів України.

Сьогодні, коли Україна визначилась із своїм європейським шляхом розвитку, цей захід набуває особливої актуальності. Адже європейські правила та традиції суттєво відрізняються від тих, до яких звикли вітчизняні підприємства.

Під час форуму було всебічно розглянуто сучасні підходи, які притаманні передовим компаніям розвинених європейських країн. Також буде зроблено аналітичний огляд проблем, які заважають українським організаціям бути успішними та на рівних конкурувати з компаніями країн ЄС.

До роботи форуму вже традиційно долучилась і «Жива планета» в контексті теми впровадження механізмів сталого виробництва та споживання, як однієї з цілей сталого розвитку. З доповіддю присвяченій питанням оцінювання екологічних переваг продукції на основі моделі життєвого циклу виступала Галина Бузан, координатор проектів Всеукраїнської громадської організації «Жива планета».

«В останні три роки підряд загальний приріст ринку еко-продукції в світі складає біля 4% щороку. У країнах ЄС доля виробництва продукції з поліпшеними екологічними характеристиками у 2015 році склала 21 % від загального обсягу виробництва. Це свідчить про системний розвиток сталого споживання та виробництва на глобальному рівні та гарні перспективи на подальший розвиток ринку еко-продукции. Наявність екологічного сертифікату, підтверджені декларації про поліпшені екологічні характеристики продукції у поєднанні зі знаком екологічного маркування згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024, слід розглядати перш за все як конкурентну перевагу товаровиробника» - акцентувала увагу учасників форуму Галина Бузан.