16 листопада 2016 року було завершено роботу з формування нового складу громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Обрання кандидатів до складу громадської ради відбувалось вперше за результатом рейтингового Інтернет - голосування. За даними сервісу Google Analytics (наданий ГО «Електронна демократія») у голосуванні прийняли участь 4214 Інтернет-користувачів з усіх регіонів України. Кандидат від «Живої планети», очильиця організації, - Світлана Берзіна отримала 8 місце за результатами рейтингового Інтернет-голосування. Всього, з 43 кандидатів, відібраних Ініціативною групою з формування складу громадської ради, згідно вимог чинного законодавства, було сформовано персональний склад у кількості 35 осіб.

Склад громадської ради при Мінприроди України

На першому засіданні громадської ради яке відбулось 01 грудня 2016 року, було обрано керівництво громадської ради. Більшістю голосів, головою громадської ради було обрано Світлану Берзіну. Заступником голови став Андрій Неліпа (ВГО «Громада рибалок України»). Секретарем громадської ради було обрано Євгенію Аратовську ( ГО «Україна без сміття»).

Також на засіданні було схвалено проект Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища в Україні, якій раніше було винесений Мінприроди на громадське обговорення.

«Склад громадської ради сформованої у 2016 році поєднує досвідчених експертів від громадських організації «з історією», разом з молодими і амбітними лідерами нових об’єднань. В такому складі дуже цікаво працювати. Впевнена, що об’єднуючі зусилля ми зможемо досягти нових звершень у розбудові екологічної демократії та у вирішенні екологічних проблем нашої країни. Дякую усім колегам, партнерам та друзям хто віддав свій голос під час рейтингового Інтернет - голосування за мене, як представника «Живої планети», та членам новообраної громадської ради за довіру. Для мене є великою відповідальністю бути головою громадської раді. Але я впевнена, що разом з моїми колегами по громадській раді, ми зробимо все для забезпечення її максимально ефективної роботи, публічності і об’єднанні громадськості для вирішення гострих питань в сфері охорони довкілля, екологічної безпеки та раціонального природокористування», - зазначила Світлана Валеріївна, під час своєї промови на засіданні.