Вчора в Мінприроди відбулася нарада з питання необхідності введення мораторію на полювання на лося. Це питання розглядалось на засіданні громадської ради при Мінприроди України 27.12.2016 (підготовлено КЕКЦ, доп. Іван Парнікоза), після чого Світланою Берзіною (президент ВГО «Жива планета») - головою громадської ради, було надіслано на адресу Міністерства відповідне звернення та ухвалені рекомендації.

На засіданні громадської ради 27.12.2016 були ухвалені наступні рекомендації для Мінприроди:

  • Наказом Міністра екології та природних України заборонити полювання на лося на 25 років. У наказі передбачити заборону погодження лімітів на відстріл лося та посилення контролю за дотриманням вимог цього наказу з боку Держекоінспекції України.
  • Відповідним структурнім Міністерства у сфері охорони природних ресурсів надати запит про виділення бюджетних коштів для здійснення природоохоронних заходів, спрямованих на здійснення необхідних досліджень, спрямованих на моніторинг популяції лося в Україні, підготовки рекомендації щодо заходів зі збереження і відновлення популяції лося і впровадження таких заходів.

Враховуючи звернення громадської ради з, разом і іншими зверненнями екоНУО і народних депутатів, Мінприроди скликало нараду, за участю усіх зацікавлених сторін, тобто тих хто лобіює мораторій, і тих хто проти нього. На заході були присутні заступник міністра екології В.М. Вакараш, представники департаменту біоресурсів Мінприроди М.Мовчан та В. Домашлинець, народний депутат І.В. Луценко, представники Інституту зоології НАН України – директор член-кор. НАНУ І.А. Акімов та проф. С.В. Межжерін, головний мисливствознавець Держлісагенства І. Шеремет, представники від Українського товариства мисливців та рибалок, а також представники від громадської ради та екоНУО.

Засідання пройшло у форматі дуже гострої дискусії, під час якої представники Держлісагенства і Українського товариства мисливців та рибалок намагались переконати керівництво Міністерства, що найкращій шлях порятунку лося, його відстріл, тому що саме завдяки продажам ліцензій на відстріл - лісові господарства вмотивовані зберігати і розмножувати лося. Дозберігалися до того що його вже майже нема. Детальніше про суті проблеми за посиланням

Безперечно, опонентам мораторію не вдалось переконати ані науковців з громадськістю, ані посадовців, доводи які були обґрунтовані та відповідали принципам здорового глузду і європейським практикам збереження популяції сохатих. За результатами наради заступник міністра екології В.М. Вакараш надав доручення Департаменту природних ресурсів готувати проект наказу на введення мораторію на полювання на лося та ґрунтовні пропозиції фінансування необхідних досліджень і заходів, спрямованих на збереження популяції цієї тварини.

Але ми маємо розуміти що, нажаль, серед шанувальників елітної охоти достатньо впливових можновладців, які почнуть (якщо вже не почали) брати штурмом Міністерство і Міністра. Просимо усіх небайдужих відвідати сторінку Міністра екології на Facebook та звернутись до Остапа Михайловича на підтримку cпільної позиції громадськості, науковців та Міністерства - ввести мораторій. Сохатий буде вдячний Вам за це!