Обговорення екологічної складової проекту середньострокового Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року відбулось 18 січня в Орхуському центрі Мінприроди України під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Миколи Кузя за участю керівників структурних підрозділів Мінприроди, представників Громадської ради при Мінприроди, екологічних громадських організацій, експертів та науковців.

Основні положення екологічної складової проекту Плану пріоритетних дій Уряду презентувала директор Департаменту стратегічної екологічної політики Леся Карнаух. Вона зазначила, що запропоновані Мінприроди сім головних пріоритетів у сфері охорони довкілля внесено до цього проекту документа.

Микола Кузьо зазначив, що вказані пріоритети повністю відповідають сучасним викликам охорони довкілля та сприятимуть виконанню Україною Угоди про асоціацію з ЄС та інших міжнародних договорів і зобов’язань у галузі охорони навколишнього природного середовища.

Рекомендації експертів «Живої планети» презентувала на засіданні Світлана Берзіна - президент організації. Нею була акцентована увага на нагальній необхідності включення питання подання до Верховної Ради України на реєстрацію законопроекту «Про зміни до Основних засад (стратегії) державної екологічної політики до 2020 року» до розділу Плану «Належне екологічне врядування», разом з розробленням та затвердження Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період до 2020 року. Також були надані рекомендації щодо необхідності та напрямів реформування системи екологічного моніторингу, аналізу стану виконання Угоди про асоціацію з ЄС та інших міжнародних договорів і зобов’язань у галузі охорони довкілля, вдосконалення інструментів фінансування природоохоронних заходів разом з поглибленням комунікацій між Міністерством та Облдержадміністраціями з питань реалізації державної екологічної політики, посилення потенціалу екологізації економіки за галузевими напрямками Плану.

Рекомендації були надані на адресу Мінприроди від громадської ради, в узагальненому форматі, як від консультативно-дорадчого органу в якому має представництво «Жива планета».

За підсумками засідання керівництвом Міністерства було прийнято рішення взяти до відома усі ухвалені пропозиції та опрацювати їх спільно з фахівцями профільних структурних підрозділів Мінприроди.

Детальніше з проектом документа можна ознайомитися за посиланням