В рамках реалізації регіональної програми ЄС «Екологізація економік країн Східного партнерства Європейського Союзу (надалі – EaP GREEN)» в Україні здійснюється впровадження сталих публічних закупівель (СПЗ).

В Мінприроди України 25-26 квітня 2017 року пройшов дводенний семінар-тренінг «Впровадження сталих публічних закупівель» з метою ознайомлення із практикою впровадження сталих публічних закупівель у світі та Україні, надання консультаційної та методичної допомоги тендерним комітетам у здійсненні таких закупівель.

Семінар-тренінг зібрав керівників та членів тендерних комітетів більше 43 організацій та підприємств. Питання, які розглянуті на семінарі – це визначення понять, вигод, бар’єрів, шляхів СПЗ; історії впровадження та сучасний стан СПЗ в Україні; сталості циклу закупівель: планування закупівель; визначення вимог; кваліфікація та відбір постачальників; оцінка та вибір переможців; управління контрактами.

Тренери, які розкрили питання СПЗ виступили Фарід Якер, координатор компоненту з впровадження сталих публічних закупівель Міжнародної програми ЄС «Партнерство для довкілля та економічного зростання» (EaP GREEN) та консультанти СПЗ: Ванда Барановська, Леонід Горшков, Олена Шадріна, Світлана Берзіна