Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів» був традиційно організований за підтримки Мінприроди України, – Київським еколого-культурним центром, Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» та Українським товариством охорони птахів. Конкурс проходив у період з січня по квітнь 2017 року і передбачав дві номінації: творча (опубліковані статті в місцевих газетах про «День птахів») і практична (виготовлення і розвішування пташиних будиночків).

У конкурсі взяли участь школярі з 15 областей України (Рівненської, Івано-Франківської, Чернігівської, Полтавської, Миколаївської, Житомирської, Харківської, Волинської, Дніпропетровської, Чернівецької, Черкаської, Сумській, Одеської, Донецької та м. Києва).

Найбільша кількість конкурсних робіт надійшла з Вінницької області, на другому місці – Дніпропетровська та Рівненська області. На третьому – Харківська, Івано-Франківська та Черкаська області. Всього у Конкурсі прийняло участь більш ніж 500 дітей, які виготовили і розвішали на деревах близько 700 пташиних будиночків.

Чудово, що значна кількість пташиних будиночків була побудована дітьми не тільки для шпаків, а і для інших різних видів птахів – білих лелек, сов, сичів, синиць, горихвісток та ін., а також для кажанів.

Завдяки учасникам Конкурсу було опубліковано 106 статей у місцевих газетах.

Підводячи підсумки Конкурсу, журі називає імена переможців. Ними стали:

  • Решетило Богдан, м. Кам’янське, Дніпропетровська область.
  • Мельник Андрій, с. Рудьківка, Чернігівська область.
  • Гончар Сергій, м. Золотоноша, Черкаська область.
  • Цуркановська Ліза, с. Ярове, Вінницька область.
  • Володченко Нікіта, м. Канів, Черкаська область.
  • Васильків Марта, м. Івано-Франківськ.
  • Гончарук Олександр, с. Зведенівка, Вінницька область.

Вітаємо переможців! Усі вони одержали нагородну грамоту й мобільний телефон.

Разом з тим Оргкомітет Конкурсу повинен звернути увагу конкурсантів, а також їх батьків, вчителів і керівників гуртків на ряд недоліків присланих на конкурс робіт. Багато виготовлених пташиних будиночків по своїй конструкції не відповідали пред'явленим до них вимогам: на них були різні полички, дуже великі льотки, будиночки часто розфарбовувалися в яскраві кольори.