21 листопада 2017 в Києві на Міжнародному форумі «INNOVATION MARKET» відбулося нагородження переможців 16-го Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека».

З відзначення кращих ініціатив та досягнень промислових підприємств в сфері охорони довкілля розпочала роботу секція «Екологія» форуму INNOVATION MARKET, що працює з 21по 24 листопада 2017 року.

В цьому році платформа GREEN MIND, за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, ГРУПИ МЕТІНВЕСТ та Компанії САНТРЕЙД (ТМ ОЛЕЙНА), виступила партнером по організації заходів екологічного спрямування в рамках ділової програми Міжнародного форуму «INNOVATION MARKET».

Конкурс «Екологічна якість та безпека» є громадською ініціативою і проводиться з 2001 року за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України з метою популяризації кращих досягнень вітчизняних підприємств і організацій в галузі екологічних ініціатив та покращення показників екологічної результативності.

Критерії відбору конкурсантів були досить суворими, тому із 96 заявлених організацій за результатами регіонального туру відбір пройшли тільки 24, з яких визначено 6 підприємств-переможців Конкурсу.

Вручали нагороди переможцям Світлана Берзіна, президент ВГО Жива планета та Святослав Куруленко, президент Спілки екологічних аудиторів України, заслужений природоохоронець України.

В номінації: «Розвиток більш чистих технологій виробництва» нагороджено ПАТ «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ».

Екологічна політика підприємства спрямована на забезпечення ефективного використання і відтворення природних ресурсів, охорону довкілля і забезпечення екологічної безпеки виробництв.

Особлива увага приділяється використанню відновлювальних джерел енергії. Підприємство несе відповідальність за всі стадії процесу виробництва продукції, постійно модернізуючи технологічні процеси.

Нагороду отримав Олександр Семенець, головний еколог ПАТ «Миронівський Хлібопродукт»

В номінації: «Розвиток більш чистих технологій виробництва» нагороджено ДП «Морський торговельний порт «Южний»

На підприємстві щорічно впроваджуються заходи щодо зменшення впливу виробничої діяльності на навколишнє середовище, постійно досліджуються наявні виробничі процеси для оцінки їх впливу і впровадження екологічно безпечних технологій.

Нагороду отримали Наталія Сьоміна, начальник відділу охорони навколишнього середовища та Ольга Кузьмич, інженер з охорони навколишнього середовища відділу охорони навколишнього середовища ДП «Морський торговельний порт «Южний»

В номінації: «Екологічна ініціатива» нагороджено ТОВ «Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд»

Підприємство несе відповідальність за всі стадії процесу виробництва продукції, постійно модернізуючи технологічні процеси.

Компанія здійснює ряд природоохоронних заходів щодо боротьби з пилоутворенням – основною екологічною проблемою щебеневих підприємств, таким чином за останні роки підприємству вдалося зменшити викиди пилу майже вдвічі.

Нагороду отримала Наталія Гуріна, менеджер з комунікацій LafargeHolcim в Україні ТОВ «Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд»

В номінації: «Екологічна ініціатива» відзначено ДП «МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ «ЧОРНОМОРСЬК»

Екологічна політика підприємства спрямована на раціональне використання природних ресурсів, зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище, в тому числі на зменшення обсягів викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря та обсягів утворення відходів.

Нагороду отримали Лілія Нікуліна, начальник відділу охорони навколишнього середовища та Людмила Поліщук, начальник служби охорони праці, екології та пожежної безпеки

В номінації: «Розвиток більш чистих технологій виробництва» нагороджено ПАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг»

На підприємстві щорічно виконується комплекс екологічних заходів, направлених на забезпечення ефективної роботи виробництва, з мінімальним впливом на навколишнє середовище.

За період 2007 – 2016 років витрати на природоохоронні заходи охорону склали більше 4 млрд грн.

Нагороду отримав Дмитро Маньков – заступник директора департаменту (охорона водного басейну) ПАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг».

В номінації: «Екологічна досконалість» нагороджується ПАТ «Донбасенерго»

Політику в галузі охорони навколишнього середовища підприємства спрямована на раціональне використання природних ресурсів, зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Підприємство є активним учасником реформування енергетики, що є пріоритетом України як члена Енергетичного співтовариства: фахівці Компанії залучені до роботи з формування національної стратегії низьковуглецевого розвитку і забезпечення сталого економічного розвитку країни.

Нагороду отримали Володимир Рябич, заступник технічного директора з експлуатації та екології та Наталія Апанасенко, начальник відділу з екології ПАТ «Донбасенерго».

Також, відзначено ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс», що підтвердило в 2017 році відповідність стандарту «Зелений офіс»

«Зелений офіс» – на початку це була лише концепція управління організаціями офісного типу, що мала на меті раціональне використання ресурсів та зменшення негативного впливу на довкілля. У 2012 році ця концепція трансформувалась у стандарт, який містить чіткі критерії та показники, яким має відповідати офіс щоб вважатися зеленим. Впровадження стандарту мало також на меті запобігти можливим маніпулюванням зеленим трендом серед компаній і запровадити єдиний підхід для оцінювання екологічних характеристик та результативності діяльності організацій.

Отже, справжній зелений офіс має відповідати встановленим правилам та критеріям їх оцінювання, тобто, стандарту.

Сертифікат про відповідність стандарту «Зелений офіс» згідно ДСТУ ISO 14024 вручає керівник Центру екологічної сертифікації та маркування Світлана Перминова. Нагороду отримала Світлана Демченко, заступник директора з радіаційної безпеки та охорони праці ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс».