Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів» проходить щорічно, за ініціативою Київського еколого-культурного центру та «Живої планети». А з 2017 року у партнерстві з Українським товариством охорони птахів та Міністерством екології та природних ресурсів України.

Положення про Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2018»

Мета та завдання:

Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в гніздуванні шляхом виготовляння і розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівлі) необхідно змайструвати і розвісити для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це необхідно робити тому, що завдяки вирубанню в лісах та парках дуплястих дерев багатьом птахам та кажанам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким, через відсутність у селах солом’яних стріх, ніде вити гнізда.

Основні завдання конкурсу: привернення уваги учнівської молоді до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів».

Участь:

В конкурсі можуть приймати участь діти від 10 до 17 років.

УВАГА! Участь в конкурсі виключно індивідуальна.

Строки т умови подання конкурсних робіт:

Конкурс проводиться з січня по квітень місяці.

Матеріали на конкурс Оргкомітет приймає від його учасників до 30 квітня включно (за поштовим штемпелем) на адресу: 02218, м. Київ, вул. Райдужна, б. 31, кв.48, з позначкою на конверті: «На конкурс «День зустрічі птахів-2018». Листи направляти тільки простими лістами «Укрпошти».

Фотматеріали слід додатково надіслати на Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript із зазначенням теми повідомлення: «День зустрічі птахів-2018» - конкурсна робота ПІБ учасника.

УВАГА! У листі та повідомленні електронною поштою необхідно повідомити зворотну домашню адресу і обов’язково номер власного мобільного телефону або батьків, керівника кружка (без номеру мобільного телефону матеріали на конкурс прийматися не будуть).

Вимоги до штучних пташиних будиночків:

Пташині будиночки повинні виготовлятися за спеціальними науково обґрунтованими схемами, без полочок і присад. Вони повинні мати оптимальні літки (отвори для птахів) і не бути яскраво розмальованими.

Схеми для виготовлення будиночків можна знайти:

Пташині будиночки треба розміщувати на висоті не нижче 4 м від поверхні землі по одному на одно дерево і без нахилу.

УВАГА: розвішування пташиних будиночків необхідно провести з 15 по 30 березня.

Матеріали на конкурс

Матеріали на конкурс приймаються за двома номінаціями:

1. Творча номінація

Учасник конкурсу повинен опублікувати статтю у місцевій пресі, у якій розповідається про проведення «Дня зустрічі птахів-2018» у вашому місті, селі. Надруковану в газеті статтю треба надіслати на адресу журі конкурсу. Статті, які написали батьки, вчителі та керівники гуртків на конкурс не приймаються.

2. Практична номінація

Учасник конкурсу повинен особисто виготовити і розвісити у сквері, парку лісі як мінімум 2 пташині будиночки (гніздівлі). Шанси отримати перемогу у конкурсі підвищуються, у разі, якщо будуть виготовлені і розвішані не звичайні шпаківні, а гніздівлі для білого лелеки, синиці, горихвістки, сови, сича, дуплянки для кажанів. Обов’язково слід враховувати наявність зазначених видів у цієї місцевості.

Необхідно надіслати якісні фотографії, які відображають виготовлення і розвішування учасником конкурсу пташиних будиночків (гніздівель). Розвішування гніздівель (пташиних будиночків) повинно відбуватися у найоптимальніший біологічно для птахів період – з 15 по 30 березня.

Підведення підсумків конкурсу

Оргкомітет конкурсу підводить його підсумки за двома номінаціям:

1. Творча номінація

2. Практична номінація

Учасник конкурсу може брати участь як в одній із номінацій, так і зразу в обох.

Підсумки конкурсу у травні 2018 р. будуть розміщені на сайті організацій – партнерів конкурсу.

Буде відібрано 8 кращих робот, автори яких отримають нагороду – мобільний телефон. Подарунок та диплом переможця від організаторів конкурсу буде надісланий поштою на домашню адресу кожного переможця.

Матеріали, які будуть надіслані на конкурс, не рецензуються і не повертаються.