На тренінгу організованому ГО GoLOCAL в партерстві з ДП «Прозорро» було змодельована умовна закупівля мийних засобів.

Завданням було встановити оптимальний набір якісних, кількісних та екологічних критеріїв технічних специфікацій, застосовуючи державні норми, стандарти та принципи зелених закупівель.

Експертами проекту «Зелені публічні закупівлі: передача досвіду зі Словакії в Україну» був запропонований максимальний набор критеріїв технічних специфікацій для мийних засобів, зокрема щодо необхідності застосування заходів із захисту довкілля та здоров’я людини. Особливість пропозиції полягала в обґрунтуванні доцільності застосовування тих чи тих критеріїв, наявності даних про метод підтвердження відповідності та за результатами аналізу готовності ринку задовольнити вимоги пропонованих критеріїв.

Працюючі в робочих групах, представники тендерних комітетів понад 20 установ, організацій і підприємств мали можливість отримати необхідні консультації і роз’яснення від технологів, юристів та експертів, зокрема «Живої планети», які теж були запрошені до участі у якості експертів.

Розроблені технічні специфікацій презентувались експертам проекту для обговорення та подальшої оцінки. Виконавці завдання обрали шляхом рейтингового голосування найбільш пріоритетні критерії для здійснення ефективної закупівлі мийних засобів з поліпшеними екологічними характеристиками в категоріях:

*) сірим шрифтом виділені критерії які отримали найменшу кількість голосів на загальному голосуванні учасників тренінгу.

Обґрунтовуючи свій вибір, учасники семінару спирались на нові знання, отриманні під час проходження онлайн курсу із зелених закупівель якій доступний для усіх бажаючих на платформі http://chamilo.sccd-sk.org/

Учасники тренінгу прийшли до висновку що закуповувати екологічні мийні засоби цілком можливо по конкурентній ціні із дотриманням національного законодавства про публічні закупівлі.

На завершення заходу його учасники отримали сертифікати та подарунки від партнерів проекту – виробників екологічно сертифікованих мийних засобів та засобів для чищення.