Щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, на Україні відзначається День довкілля, встановлений відповідним Указом Президента України № 855/98 від 6 серпня 1998 року.

Як правило в цей день проводять різноманітні заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля: з озеленення і благоустрою, очищення водойм, збереження заповідних об’єктів, пропагування дбайливого ставлення до довкілля, сталого споживання та поширення екологічних знань.

В цей день «Жива планета» хоче нагадати про екологічну кризу в країні, про накопичені протягом тривалого часу проблеми, коли економічний розвиток держави супроводжувався незбалансованою експлуатацією природних ресурсів, низькою пріоритетністю питань захисту довкілля, що унеможливлювало досягнення цілей сталого розвитку.

Першопричинами екологічних проблем України є:

  • низький рівень розуміння в суспільстві пріоритетів збереження довкілля та переваг сталого розвитку, недосконалість системи екологічної освіти та просвіти;
  • підпорядкованість екологічних пріоритетів економічній доцільності без врахування наслідків та повних витрат і втрат;
  • переважання ресурсо- та енергоємних галузей у структурі економіки із здебільшого негативним впливом на довкілля;
  • фізичне та моральне зношення основних фондів у всіх галузях національної економіки;
  • неефективна система державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища та регулювання використання природних ресурсів;
  • незадовільний стан системи державного моніторингу навколишнього природного середовища;
  • незадовільний рівень дотримання природоохоронного законодавства та екологічних прав і обов’язків громадян;
  • недостатнє фінансування з державного та місцевих бюджетів природоохоронних заходів та неефективне використання коштів екологічного податку тощо.

Ми своєю щоденною роботою ми прагнемо вплинути на зміну ставлення суспільства до екологічних проблем. Ми відкриті для співпраці з усіма зацікавленими громадянами і організаціями, які прагнуть внести свій вклад у сталий розвиток держави задля досягнення європейського рівня якості життя для українців.

Звіт про діяльність ВГО «Жива планета» за 2017-2018 рр.