Жива планета презентувала для громадської ради при Міністерстві культури України напрацьовані рекомендації за результатом громадської оцінки діяльності Мінстерства за напрямом «взаємодія з громадськістю».

Робота проводилась в рамках реалізації проекту ПРООН «Підтримка комплексного реформування державної служби шляхом посилення співпраці громадянського суспільства та Уряду України», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Громадську оцінку тринадцяти різних ЦОВВів проводив Творчий центр ТЦК із залученням незалежних експертів, які об’єктивно та неупереджено працювали за спеціальною методикою.

З Мінкультури працювали експерти від Живої планети та Харківської антикорупційної ради, в результаті чого було укладено звіт про громадську оцінку та рекомендації на покращення. В подальшому розроблені проекти необхідної внутрішньої документації та пропозиції до змін структури Мінкультури. Ці розробки враховують головне завдання – розвивати комунікаційний потенціал Мінкультури та його структурних підрозділів в розрізі забезпечення реалізації державної політики.

Зокрема, було презентовано проекти інструкції з діловодства по роботі зі зверненнями громадян та змін до регламенту Мінкультури в частині взаємодії з громадянами. А також проекти Положення про структурний підрозділ по взаємодії з громадськістю та інструкції головного спеціаліста відділу по взаємодії з громадськістю.

Ярослав Петраков, генеральний Директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, відзначив, що зміни у внутрішній документації та структурні зміни розглядаються Мінкультури для адаптації та впровадження. «Ми максимально відкриті й публічні та готові швидко реагувати на суспільні запити», – сказав пан Петраков.

«Для членів громадської ради та інших консультативно-дорадчих органів – це суттєве посилення інструментів для участі громадськості у формуванні та реалізації політики. Напрацьовані рекомендації та документи – це наші орієнтири для покращення діалогу Мінкультури – громадськість, розширення послуг Мінкультури та задоволення інформаційних потреб громадян», – наголосила голова громадської ради при Мінкультури Олена Юрченко-Микита.