Команда експертів проєкту GIZ "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні" завершила роботу по аналізу стандартів і кращих практик реалізації проектів будівництва та реконструкції шкіл. За результатами вивчення кращого світового та вітчизняного досвіду підготовлені проекти рекомендованих критеріїв технічних специфікацій, нецінових критеріїв та методів розрахунку оцінки вартості життєвого циклу (LCCA) для навчальних закладів.

Ціль виконання цього завдання – підтримка проектної діяльності щодо впровадження Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність (EED), в частині що стосується реалізації її положень щодо встановлення вимог до енергоефективності продуктів, послуг та будівель які замовляються державними органами. У Статті 5 EED "Зразкова роль будівель державних органів" визначено, що урядові органи повинні купувати лише продукти, послуги та будівлі з високими показниками енергоефективності, наскільки це узгоджується з економічною ефективністю, економічною доцільністю, більшою сталістю, технічною придатністю та достатньої конкуренції.

Для цього необхідно було провести глибинний аналіз національних, європейських та міжнародних стандартів, зокрема добровільних задля визначення критеріальної бази більш кращих показників. Після чого – аналіз готовності національного ринку та кращих з реалізованих проектів в Україні щодо реалістичності досягнення встановлених критеріїв.

Експерти були зосереджені на розробці вимог до енергоефективності будівель у поєднанні з екологічними характеристиками для сталості проекту та об'єктів термомодернізації. У роботі були використані раніше розроблені в рамках проекту GIZ рекомендації щодо вимог енергоефективності та екологічних характеристик при формуванні організаціями бюджетної сфери технічного завдання чи умов виконання робіт по будівництву або реконструкції.

Робота проводилась за участю з замовників, проектувальників та виконавців.

Результати роботи були викладені в настанові для замовника, застосування вимог – апробовані на стадії формування тендерної документації реальних проєктів. Для більш ефективного застосування рекомендованих критеріїв технічних специфікацій, нецінових критеріїв та методів розрахунку оцінки вартості життєвого циклу (LCCA) були розроблені навчальна програма і матеріали та проведені навчання представників замовників.

Експертна група яку очолює експерт проекту – Світлана Берзіна, забезпечує практичну допомогу у здійсненні енергоефективних закупівель робіт по ремонту, реконструкції, будівництву на всіх етапах процесу закупівель.

Дані про кращі реалізовані проекти будуть опубліковані на початку 2021 року.

Перелік закупівель по яким надана експертна підтримка

Капітальний ремонт з використанням заходів термомодернізації будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 4 у м. Лимані (Донецька область)

Замовник – Управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради. Закупівля здійснювалась в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (зі змінами) від 25.11.2015 року №1068. Договір укладений за результатами письмового підтвердження Мінрегіону та Європейського інвестиційного банку (далі - ЄІБ) "без заперечень".

Реконструкція будівлі (термомодернізація) комунального закладу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Вінницької міської ради" по вул. М. Шимка,1 в м. Вінниця

Департамент капітального будівництва Вінницької міської ради. Договір укладений.

Капітальний ремонт будівлі Стриївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (заходи по енергозбереженню) з ремонтом вхідного тамбура по вул. Грушевського, 1а в с. Стриївка Збаразького району Тернопільської області

Замовник – Відділ з питань освіти та сім’ї Збаразької районної державної адміністрації. Договір укладений.

Експертна група продовжує підтримку замовників по застосуванню напрацьованих рекомендацій

Звертайтесь з питань:

  • Визначення доцільності застосування і формулювання вимог до предмету закупівлі.
  • Перевірка тендерної документації щодо належного визначення вимог.
  • Оскарження вимог учасниками конкурентних торгів, оцінювання наданих пропозицій і підтвердних документів та укладання договору.

Світлана Берзіна, експерт проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.

+38067-219-82-00 | Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript