Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів» вже традиційно проводиться Київським еколого-культурним центром та Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета».

Мета конкурсу – привернути увагу школярів до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів» та популяризація дбайливого ставлення до довкілля.

Цьогоріч конкурс проходив з 1 січня 2021 р. по 30 квітня 2021 р. у двох номінаціях – творчій (опубліковані статті в місцевих газетах про «День птахів») і практичній (виготовлення і розвішування пташиних будиночків).

Завдяки конкурсу були обладнані численні місця гніздування птахів. Учасники конкурсу змайстрували і розвісили штучні будиночки (гніздівлі) для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це дуже важливо, адже завдяки вирубуванню дуплястих дерев в лісах та парках багатьом птахам та кажанам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким, через відсутність у селах солом’яних стріх, ніде вити гнізда.

В конкурсі взяли участь діти від 10 до 17 років з усіх регіонів України, серед яких журі визначило переможців.

Ними стали:

  1. Шовкопляс Владислав, с. Мала Білозерка, Запорізька область.
  2. Латипов Вадим, м. Токмак, Запорізька область.
  3. Гончар Роман, с. Оленівка, Київська область.
  4. Пастовенський Микола, м. Андрушівка, Житомирська область.
  5. Шевчук Олександр, с. Бужани, Волинська область.

Вітаємо переможців конкурсу! Усі вони отримують нагородну грамоту й мобільний телефон.

На фото – переможці конкурсу Олександр Шевчук та Микола Пастовенський.