Розумно споживаємо

Світло, вода, тепло - природні ресурси не є безмежними.

Заощаджуючи їх, ми свідомо зменшуємо забруднення довкілля та економимо кошти на оплаті комунальних послуг.

При виборі електропобутового обладнання чи електроприладів, зверніть увагу на клас економності енергоспоживання

Найбільш енергоефективні вважаються прилади, що мають клас «А+++» … «А», далі - до класу «G», енергоємність приладу збільшується.

Знак програми «Energy Star», яка діє в США та країнах Європейського Союзу підтверджує енергоефективність маркованої комп’ютерної та іншої оргтехніки.

Energy Star Program

Зменшуйте кількість побутових відходів

Замість одноразових пластикових пакетів користуйтеся багаторазовими сумками, або ж намагайтеся використовувати пластикові пакети декілька разів.

По можливості відмовляйтесь від продукції одноразового вжитку.

Більшість відходів виготовляється з матеріалів, які погано розпадаються або не розпадаються взагалі.

Періоди розкладу деяких видів відходів в природних умовах

скляна пляшка - 1 000 000 років
алюміній та його сплави - від 80 до 200 років
поліетиленовий пакет, пластикові пляшки та одноразовий посуд - від 500 до 1000 років
недопалки цигарок - від 1 до 5 років
газета - 2-4 тижні
огризок яблука - 1-2 місяці

Сортуйте побутове сміття

Збирайте окремо тверді побутові відходи. Намагайтеся здавати до пунктів вторинної сировини папір, пляшки чи бляшанки або виставляйте їх окремо біля сміттєвого контейнеру.

Для виготовлення 60 кг паперу зрубують дерево. Коли ми бачимо величезні ділянки вирубок, нам шкода ліс, і в той же час ми викидаємо газети у відро для сміття. Спалювання відходів від полімерних матеріалів упаковки забруднює атмосферне повітря токсичними речовинами у т.ч. такими, що відносяться до класу діоксинів.

Отже, здавати вторсировину - вельми очевидний спосіб зберегти природу та покращити стан оточуючого середовища.

Надавайте перевагу більш екологічним видам транспорту

Піклуйтеся про технічний стан авто - це зменшує викиди вихлопних газів в атмосферне повітря та знижує витрати пального на 10% - а це відчутно для гаманця.

Не сідайте за кермо, якщо потрібно пройти 1 км. Екологічно, економно і більш корисно для здоров’я пройти цю відстань пішки.

Обирайте продукцію кращу для здоров’я та дружню до довкілля

Віддавайте перевагу паперу для вибілювання якої не використовувався хлор. Вона маркується знаком «PCF».

Продукція, з покращеними екологічними характеристиками яка пройшла сертифікацію на відповідність екологічним стандартам, маркується знаком відповідності сертифікаційної системи певної країни (країн) світу.

Знаки маркування, що підтверджують відповідність продукції органічним стандартам (харчові продукти (їжа, напої), косметичні та мийні засоби, текстиль)

Знаки маркування різних сертифікаційних систем, що підтверджують екологічні переваги продукції згідно міжнародному стандату ISO 14024 (харчові продукти (їжа, напої - продукти переробки), косметичні та мийні засоби, текстиль, будівельні та лакофарбові матеріали, електронне та електротехнічне обладнання, послуги, офіси тощо)

Дбайливо відносьтесь до усього живого під час відпочинку на природі

Будьте обережні з вогнем. Не залишайте без нагляду палаюче або тліюче багаття. Перш ніж покинути вогнище, переконайтеся, що зола і вугілля повністю схолонули. Якщо виявите, що від кинутого недопалка, сірника або багаття почала горіти або тліти лісова підстилка - ретельно загасіть її, заливши водою або присипавши вологою землею.

Ніколи не залишайте ніякого сміття та інших сторонніх предметів. Зберіть за собою все сміття, особливо консервні банки, пляшки, пакети та іншу упаковку, і викиньте їх у найближчий сміттєвий бак чи контейнер.

Дбайливо ставитеся до рослин, особливо рідкісних та інших живих істот - вони насамперед страждають від шкоди, нанесеної зацікавленими громадянами. Намагайтеся з повагою ставитися до всього живого, що знаходиться у лісі, і вселяти таке ж поважне ставлення людям з Вашого оточення: дітям, друзям та родичам. По можливості не заважайте жити мешканцям лісу, не створюйте зайвого неприродного шуму, не підходьте близько до пташиних гнізд.

Візьміть участь в благоустрої прибудинкової території, найближчого парку чи скверу, - саджаючи дерево, влаштовуючи клумбу чи прибираючи сміття Ви покращуєте своє оточуюче середовище.

Не купуйте нелегально вирубаних новорічних ялинок. Відвідайте спеціально організовані ялинкові базари, а ще краще - придбайте штучну ялинку, яку можна використовувати впродовж багатьох років.