Енерго- забезпечення та збереження

Прагматичні європейці вже усвідомили той факт, що з огляду на зростаючі ціни на традиційні енергоносії відновлювані джерела енергії стають більш вигідними в найближчій перспективі.

Поступово інноваційні технології екологічно безпечного виробництва енергії знаходять своє місце в приватному господарстві: ощадливі господарі роблять свій вибір на користь капіталоємних початкових, але в подальшому низьких експлуатаційних витрат на виробництво та споживання енергії. Активний розвиток відновлюваної та альтернативної енергетики в світі створює нові можливості для енергетичної незалежності пересічного споживача. Малі вітрогенератори, сонячні колектори, сонячні фотоелементи, теплові насоси набувають все більшої популярності у жителів Швеції, Данії, Німеччини та інших європейських країн, а також поступово набувають визнання серед українців.

Чого потребує сучасний будинок та його мешканці? Обігріву взимку, охолодження влітку, освітлення за необхідності/потребою та можливості готувати їжу впродовж всього року. Тепер це стало можливим завдяки екологічно безпечним технологіям перетворення відновлюваної енергії на електричну та теплову та їхнє поступове вдосконалення й поширення у світі. Більш того, енергетичні потреби сучасного будинку, який відповідає високим стандартам енергоефективності, значно менші у порівнянні зі старими, що сприяє зменшенню витрат на облаштування та обслуговування систем електро- та теплопостачання.

Для отримання електричної енергії в достатньому для приватного споживача обсязі на світовому ринку вже пропонуються вітрогенератори та сонячні панелі (фотоелементи) малої потужності. Вони безпосередньо розраховані на забезпечення потреб певного будинку або групи будинків. Для підвищення надійності такого автономного електропостачання фахівці радять поєднувати різні види джерел та передбачити резервне підключення до централізованої системи.

Опалення та гаряче водопостачання будинку може здійснюватися декількома способами: шляхом спалювання біопалива (твердого та газоподібного) в спеціальних котлах; шляхом використання низькотемпературного тепла навколишнього середовища завдяки тепловим насосам; шляхом влаштування систем опалення на основі сонячних колекторів. Як і у випадку з електрозабезпеченням, фахівці надають перевагу комбінації різних способів.

Однак при цьому не слід забувати про збереження енергії та заходи з енергоефективності. Раціональне та ефективне використання як електричної, так і теплової енергії сприяє економії власних коштів в окремих випадках до 80% та природних ресурсів взагалі.

Публікації по темі

Автономные системы электроснабжения
Тепловой насос — энергетически эффективная составляющая систем кондиционирования воздуха
Основные достоинства тепловых насосов