Як влаштувати еко-пікнік

Організація пікніка, при вдумливому відношенні, не така проста справа, як може здатися на перший погляд. Почнемо з того, як правильно вибрати місце для пікнику. У центрі міста його не влаштуєш. Їхати далеко за місто - це означає необхідність використовувати транспорт, палити бензин, забруднювати атмосферу шкідливими вихлопами. Знову ж таки, незаймана природа манить, але порушувати її спокій заради забаганки - не є добре. Що ж робити, як же ж бути? Шукати спеціально відведені для подібного проведення часу місця в околицях міста, бажано в межах досяжності громадського транспорту або велосипеду.

Місця для пікніка в Києві та за містом

Як розпалити вогонь

Екологічність використання дров і всіляких спеціальних горючих матеріалів для влаштування багаття, які продаються в супермаркетах, вельми сумнівна. Магазинні дрова для кращого горіння можуть просочувати не найкориснішими речовинами, які при горінні будуть забруднювати і довкілля і їжу, яку ви плануєте на них готувати. Вугілля, що пропонується в супермаркетах для кращого займання приготованих дров, можна успішно замінити сухою травою або мохом. А наявність природних - не магазинних - дров нехай стане ще одним чинником, який ви будете брати до уваги, вирішуючи, в яку місцевість відправитися на пікнік.

Як вибрати продукти

Приготоване на природному вогні м'ясо чи риба можуть звабити своїм ароматом навіть вегетаріанця. Втім, овочі та фрукти, запечені на природі, також вирізняє особливий смак, якого не отримати приготуванням в домашніх умовах. Вибирайте для трапези на природі її сезонні й місцеві плоди та мариноване свіже м'ясо. Скажіть «ні» сосискам, усіляким напівфабрикатам і бройлерним куркам.

Чим сервірувати стіл

Звичайно, найбільш екологічний варіант - користуватися справжнім, не одноразовим посудом. Але поєднати його перевезення на заміську гулянку з рекомендацією їхати туди велосипедом навряд чи вийде. Але це ще не привід купувати для заходу шкідливий у всіх відносинах пластик! Віддайте перевагу одноразовому посуду з паперу. Або пошукайте інші екологічні варіанти. Якщо ви берете з собою термоси і фляги, одноразовий посуд для пиття вам може і не знадобитися - адже подібні ємності звичайно продаються зі стаканчиками. Подумайте - можливо, вам їх буде цілком достатньо.

Що пити

На природі - тільки природні напої! Ніяких магазинних лимонадів і холодних «чаїв» - є набагато більш здорові та смачні аналоги, які можна приготувати самостійно, іноді навіть на місці - якщо там є водойми з питною водою. Приміром, той самий лимонад можна зробити за декілька хвилин і всього з декількох інгредієнтів. Для цього вам буде потрібно близько 2 літрів теплої води, 100-150 г цукру і сік двох-трьох (за смаком) лимонів. Засипте цукор в теплу воду, розмішайте його до повного розчинення, потім дайте воді охолонути і влийте в неї лимонний сік - напій готовий!

Як захиститися від кровососів

Від комарів і інших комах є засоби, набагато більш надійні, здорові і перевірені часом, ніж всіляка хімія. Наприклад, комарі дуже не люблять рослину під назвою піретрум дівочий. Гадаєте, ви з таким незнайомі? Навряд чи - його квіти повсюдно прикрашають клумби та газони. Але навіть якщо у вашій місцевості піретрум і не водиться - не біда. Купуйте ефірну олію на його основі і користуйтеся ним для відлякування комарів. Також можна скористатись лимонною м'ятою. Знайдіть трохи листя цієї рослини, потріть ним відкриті ділянки шкіри - і комарі в найближчі години вас не потурбують.

Помітили, що комарі кусають різних людей з різною інтенсивністю? Якщо вони віддають вам явну перевагу в порівнянні з іншими, задумайтеся про свою дієту. Можливо, вашому організму не вистачає цинку і вітаміну В - саме про це може сигналізувати зайва до вас увага кровососів. До речі, вміст вітаміну В у тілі людини знижує споживання алкоголю, чим пояснюється підвищений інтерес комарів до людей, що вживають спиртне.

Як прибрати за собою

Не забудьте захопити на пікнік мішки для сміття. Після закінчення заходу дотримуйтеся правила, прийнятого серед відповідальних туристів: залишайте місце після себе в більш чистому стані, ніж воно було, коли ви тут тільки з'явилися. Тільки не намагайтеся все після себе спалювати. Приміром, спалювання пластикової упаковки або якихось інших предметів принесе природі більше шкоди, ніж користі. Краще викиньте подібні предмети в спеціально відведених місцях - так більше шансів, що вони потраплять у правильну переробку і будуть утилізовані належним чином.